×
☰ Kategorie Varianty

Broušené korálky kulaté

Broušené korálky kulaté takzvané Ohňovky, české ohňové perle jsou populárním druhem skleněných perlí, který vznikl již před 5 stoletími s cílem přiblížit se vzhledově broušeným drahým kamenům a zároveň zachovat možnost navlékání.
Následují další procesy zušlechťovací procesy potřebné pro dosažení požadovaného výsledného provedení...irisování, listrování, vakuové pokovy luxusními drahými kovy, průtahy a mnoho dalších.

Ohňovky lze využít k šití či ketlování jednoduchých i složitějších šperků. Pro své univerzální využití jsou jedním z nejoblíbenějších a nejtradičnějších sortimentů v oblasti korálkování.

80 - DIANA náhrdelník

Náhrdelník DIANA je velmi pěkný do bussines kostýmků nebo na černý rolák ... ale i v koktejlkách Vás dokonale ozdobí :) Je zhotovený z hematitových odstínů, doplněný broušenkami, které jsou jako kapky rosy mezi hematitovými korálky Gemduo.

79 - INFINITY souprava

Sada Infinity se skládá z náušnic a přívěsku. Náušnice jsou ve tvaru vějíře, přívěsek spíše připomíná sluníčko. Pokud místo kabošonů použijete rivolky o stejném průměru (12 mm), šperk získá slavnostnější vzhled.

77 - TEREZA II. souprava

Souprava TEREZA II. je sešitá z malých šitých jednotek, je tedy jen na Vás, jak mohutný šperk si dle tohoto návodu vytvoříte.  Můžete vytvořit jen jednořadový šperk - náhrdelník nebo náramek, prstýnek, brož. Také náušnice z jedné nebo dvou spojených jednotek budou vypadat velmi pěkně. Jednotky můžete spojovat nakoso, jako je tomu u tohoto šperku nebo podélně a vytvořit tak úplně jiný typ šperku. 

75 - BLANKA náhrdelník

Náhrdelník BLANKA je tvořený třemi šitými kuličkami proloženými broušenými ohňovkami. Vše je navlečeno na paměťovém drátu a zakončeno magnetickým zapínáním.

76 - TEREZA souprava

Souprava TEREZA je sešitá z malých šitých jednotek, je tedy jen na Vás, jak mohutný šperk si dle tohoto návodu vytvoříte.  Můžete vytvořit jen jednořadový šperk náhrdelník nebo náramek. Také náušnice z jedné nebo dvou spojených jednotek budou vypadat velmi pěkně.

68 - PERFEZIONE souprava

Sada PERFEZIONE  je autorský šperk Milady Svobodové. Přinášíme Vám návod na základní jednotku této sady, ze které můžete vytvořit šperk dle své fantazie. Náhrdelník na obrázku je tvořen 5 spojenými jednotkami na levé straně a jednou jednotkou na pravé. Náušnice a brož jsou tvořeny jednou jednotkou. Stejně jednoduše lze spojením základních jednotek vytvořit náramek. Jedna jednotka může tvořit přívěsek na klíče, kabelku nebo mobil. Základní jednotku je také možné vlepit na prstenový základ a vytvořit krásný letní prsten.

67 - Náhrdelník Ledová královna

Luxusní náhrdelník, který je vhodný pro slavnostní příležitosti, jako je ples, svatba, promoce a jiné významné události. Vzorový šperk je zhotovený z čirých AB krystalů, ale krásný bude i v jiných barvách, včetně černé. Pokud budete postupovat krok po kroku, nebudete mít s jeho zhotovením potíže. Mějte však na paměti, že je potřeba vše prošívat nejméně 2x, abyste se ze šperku mohli těšit dlouhá léta :)

85 - VEČERNICE- náhrdelník

Návod na náhrdelník VEČERNICE jsme pro Vás připravili v dalších dvou barevných varintách ČOKOLÁDA  a MRAMOR. Náhrdelník je vytvořen rokajlu Preciosa Ornela a mačkaných perlí CHILLI, PIP a VILLA  Preciosa Ornela. 

82 - FANNY souprava

Souprava FANNY, ušitá z dvoudírkových čoček a voskových perlí je další návod, který pro GB Creative zpracovala Růžena Mikulová. Skládá se z náramku a náušnic, vytvořených spojenými věnečky. 

Návod - Souprava ŽEBŘÍK

Návod na náramek z korálků ROOFY a CANDY

Návod - Luxusní Valentýn

Efektní náhrdelník z ohněm leštěných perlí Ohněm leštěné perle se značkou PRECIOSA Traditional Czech Beads patří neodmyslitelně do standardního sortimentu nabídky skleněných perlí pro tvorbu bižuterních doplňků. Odlesk klasicky fasetovaných perlí vždy nabídne luxusní vzhled a elegantní dojem. Perfektní krajkové zpracování náhrdelníku, šitého ze tří velikostí ohněm leštěných perlí a drobného rokajlu, vyžaduje zkušenost, trpělivý a precizní přístup tvůrce.

60 - Souprava Blue beauty

Návod na na něžnou a zároveň luxusní soupravu Blue beauty, kterou můžete nosit jak při slavnostních příležitostech, tak i k letním šatům.  Pokud se rozhodnete a pustíte se do ní, budete se divit, jak snadno se šije.  Souprava je složena z náhrdelníku, náramku a náušnic. Bižuterní komponenty můžete volit dle Vašeho vkusu a vdechnout tak celé sadě úplně nový rozměr.

30 - Souprava BEAM

Videonávod na náušnice se střapcem z korálků BEAM a sluníček.

31 - Fialová variace

Náramek a náušnice z broušených korálků (ohňovek).

38 - LEWISIA souprava

Souprava LEWISIA je vytvořena z korálků SILKY Beads, doplněna bižuterním magnetickým zapínáním se šroubovacím pojistným krytem.

42 - Náramek - Květy mučenky

Elegantní náramek z mačkaných perlí PRECIOSA Chilli™

49 - Vánoční hvězdy

Vánoční hvězdy na kovovém základu. Velmi jednoduchá a přitom efektní hvězdička, kterou si mlžete vytvořit společně s dětmi a užít si vánoční tvoření.