NÁRAMEK VODNÍ VÍLA

Návod na náramek Vodní víla ze sluníček - Bicone broušených korálků a dvoudírkových čoček.

  AUTOR: Ing. Milada Svobodová

   SKUPINA: Korálkování s Miladou   

  e-mail: milada.svobodova@gbcreative.cz                             

 

 

MATERIÁL

S - Sluníčka 4 mm (Bicone = cínové perle)  82 ks 

C - Čočky dvoudírkové 6 mm 24 ks

M - Matsuno 12/0 (nebo rokajl Preciosa o velikosti 11/0

R11 - Rokajl Preciosa Ornela 11/0 

R15 - Rokajl Preciosa Ornela 15/0

POSTUP

 

KROK 1

Navlékněte střídavě 6xS a 6xC. Prošijte ještě jednou od prvního navlečeného korálku, stáhněte do kroužku a pevně svažte.

    

 

KROK 2

Mezi čočky, do jejich druhé dírky, všijte 1x rokajl M a zatáhněte korálky k sobě. Řadu prošijte ještě jednou pro zpevnění. Nit postavte tak, aby vycházela z S.

 

KROK 3

Naberte 3xM a prošijte vedlejší S. Toto opakujte dokola, tzn. ještě 5x. 

 

KROK 4

Nit postavte tak, aby vycházela z prostředního předchozí řady, naberte 3xM a prošijte prostřední M z druhé strany. Přesuňťe nit do vedlejšího M předchozí řady a opět naberte 3xM a prošijte ho z druhé strany. Toto opakujte ještě 4x viz. obrázek napravo.

 

KROK 5

Nit postavte tak, aby vycházela z růžově označeno M. Naberte R15+S+R15 a prošijte zeleně označené M. Toto opakujte ještě 5x dokola.

 

KROK 6

Ušijte další 3 jednotky podle kroku 1 až 5 a spojte je k sobě. Nit vychází ze středového M z jeho vnitřní strany, naberte R15+S+R15, prošijte středový M druhé jednotky. Na obrázku je dobře vidět, kam musíte postavit nit pro připojení druhé strany: do krajního M. Opět naberte R15+S+R15, prošijte vnitřní M z trojce.

KROK 7

Nyní je třeba udělat pásek po obou stranách náramku. 

Navlékněte střídavě 4xS a 4xM, prošijte ještě jednou od prvního navlečeného korálku a stáhněte do kroužku.

Nit postavte do M a navlečte 3xR11 a prošijte M z druhé strany. Toto opakujte ještě 3x u třech dalších M.

  

KROK 8

Na každou stranu náramku ušijte dvě jednotky podle KROKu 7. Spojte je stejně, jako předchozí 4 velké jednotky přes R15+S+R15 a fialově označené korálky.

KROK 9

Přes R15+S+R15 přišijte bižuterní zapínání. V návodu je použitá karabinka, ale můžete volit i jiné zapínání, například šroubovací, americké nebo magnetické. Pokud budete volit karabinku, na druhý páseček přišijte bižuterní spojovací kroužek. Můžete použít i prodlužovací řetízek, na který zavěsíte libovolný přívěsek, např. srdíčko.